Kohvimasin: mida enne ostmist teada tuleks?

Õigesti valmistatud kohvi peetakse üheks maailma parimaks joogiks. Ükski teine jook ei suuda imiteerida kohvi maitset ja lõhna ning kui kohvile ka lisandeid juurde panna, siis võib see isegi kõige tuntumatele magustoitudele konkurentsi pakkuda. Kohvi väärtustuslikkust suurendab ka tõsiasi, et kohv omab ka praktilisi kasutusalusid nagu kosmeetikas ning kohv on inimese kehale kasulik. Me teame, et perfektset kohvi on käsitsi raske teha ning seetõttu eelistatakse kohvimasinatele see töö jätta. Enne kohvimasina ostu tuleks mõned tähtsad asjad meelde jätta:

Kuidas kohvimasinat valida?

Valimine on palju lihtsam, kui sa paarile asjale tähelpanu oskad pöörata. Esitaks tuleb vaadata kohvimasina eesmärki, et kas see tuleb koju, kontorisse või äkki hoopis isegi toitlustusasutusse? Üks põhikriteeriume peaks olema see, mitu tassi kohvi kohvimasin päevas teha suudab. Pea meeles, et mida rohkem tasse päevas sul vaja on, seda võimsama kohvimasina sa ostma pead. Kui kohvimasin hakkab ainult perele ja külalistele kohvi tegema, siis sobib väga hästi madala võimsusega kohvimasin. Kui aga kohvimasin ostetakse kontorisse, kus paljud inimesed kohvi saada tahavad, siis tuleks vaadata võimsaid kohvimasinaid. Aga ära arva, et kohvimasina ostu puhul ainult valmistatavate tassitäite arvu tuleb vaadata. Tuleb vastata küsimusele, kas sulle meeldib tavaline must kohv või kas sulle meeldub seda koos piimaga juua? Kui sa valisid teise variandi, siis vali kohvimasin, mis suudab erinevaid kohvijooke (latte, cappuccino jne) valmistada. Kui kohvimasin pubisse või kontorisse osta, siis tuleb arvestada sellega, et tegu on paljude inimestega ning kõigil neil on ka erinevad soovid. Samuti tuleks arvestada ka kohvimasina disainiga. Moodsad kohvimasinad on väga erineva kuju ja disainiga, nii et on suhteliselt lihtne oma maitsele vastavat kohvimasinat leida. Kui sa otsid kohvimasinat endale koju, siis vali väiksema suurusega kohvimasin, et see mahuks ka väiksemasse kööki.

Mida sa pead kohvimasina hooldamise kohta teadma?

Kui sa plaanid endale koju või kontorisse kohvimasinat osta, siis peaksid ka teadma, kuidas seda hooldada. Muidugi tuleb arvestada ka sellega, et erinevate kohvimasinate hooldamine käib erinevalt. Siin on toodud üldised nõuanded, mis kehtivad iga kohvimasina kohta:

  1. igal kohvimasinal on vee ja kohviubade mahutid ning mõnedel ka vastav paak piima jaoks. Pea meeles, et igasse konteinerisse tohib panna ainult selleks ettenähtud asju;
  2. kohvimasinat või selle juppe puhastades tuleb veenduda, et masin oleks välja lülitatud;
  3. kui sa arvad, et kohvimasina hooldamine on väga keeruline protsess, siis vali kohvimasin, millel on olemas automaatpuhastuse funktsioon;
  4. kasuta kohvimasina puhastamiseks ja hooldamiseks ainult kvaliteetseid puhastusvahendeid;
  5. kui sa kahtlustad riket, siis kutsu spetsialist ning ära hakka mingil juhul kohvimasinat ise parandama.